Žiūrėti filmus internetu – ne visada legalu

filmai onlineNemaža dalis lietuvių laiką leidžia žiūrėdami filmus internetu, tačiau yra vienas niuansas – ne visi žino, kad kai kuriuose portaluose jie publikuojami visiškai nelegaliai. Filmai online yra viena dažniausių frazių, kuri vedama paieškos sistemose, siekiant, jog būtų pateiktos interneto svetainės, siūlančios nemokamą filmų žiūrėjimą. Gaila, bet ne visi šie portalai užsiima teisėta veikla, o svarbiausia – dėl to gali nukentėti ir patys filmų žiūrėtojai. Tad, ką pravartu žinoti tiems, kurie nuolatos žiūri filmus interneto svetainėse?

Kai kurie filmai rodomi legaliai, bet už jų peržiūras būtina susimokėti

Ne kiekvienas žmogus nori leisti didžiules sumas už tai, kad galėtų pažiūrėti naujausius filmus. Dėl šios priežasties Lietuvoje dabar populiarėja specialios platformos, kur sumokėjus mėnesio mokestį, leidžiamą žiūrėti neribotą kiekį filmų. Aišku, tas mokestis irgi kai kuriems gali atrodyti didelis – jis siekia nuo kelių iki keliolikos eurų. Priklausomai nuo platformos pasirinkimo, pateikiama ir skirtingas filmų asortimentas. Kai kuriose interneto svetainėse tokiu principu žiūrėti filmus yra legalu, nes tie portalai turi galiojančias licencijas tuo filmus platinti.

Verta žinoti, kad tik tokiose platformose galima žiūrėti filmus be jokių problemų. Kitos interneto svetainės, kurios pateikia nelegalius filmus, dažniausiai sukelia riziką ir patiems vartotojams. Jie irgi būtų laikomi darantys nusikalstamą veiką, o už tai yra baudžiama.

Kai kurie žmonės net nesupranta, jog žiūri nelegalius filmus

Įdomiausia tai, kad ne vienas žmogus apskritai nesuvokia ką reikia piratavimas. Tai nereiškia, kad piratauja tie, kurie platina tokius filmus. Piratauja ir tie, kurie juos siunčiasi ar žiūri tiesiogiai internete. Didžioji dalis filmų svetainių veikia neteisėtai. Tad, net ir žiūrėdami tokius filmus jūs galite prisidaryti problemų. Viskas gali baigtis tuo, kad bus konfiskuojami jūsų kompiuteriai ar kiti įrenginiai, bus skiriamos baudos, o taip pat teks atlyginti žalą toms bendrovėms, kurioms padaryta žala.

Tiesiog, daugelis interneto svetainių, kurios platina filmus, nenurodo jokios informacijos apie savo veiklą. Tai yra pagrindinė priežastis kodėl daugelis žmonių nesupranta, jog daro nusikalstamą veiką.